عوامل تأثیر گذار بر قیمت کابینت آشپزخانه

سفارش کابینت آشپزخانه یکی از سخت‌ترین مراحل آماده‌سازی یک خانه است. علت دشواری این فرایند، از اختلاف قیمت اعلام‌شده توسط کابینت سازان ناشی می‌شود. همین تفاوت قیمت‌ها موجب ایجاد یک حس عدم اطمینان در مشتری می‌شود که هم کار را برای مجری کابینت آشپزخانه و هم برای سفارش‌دهنده کابینت سخت می‌کند.

شاید به شما هم هنگام سفارش کابینت آشپزخانه قیمت‌های مختلفی اعلام‌شده باشد. اگر شما به چند نکته توجه کنید و هنگام سفارش کابینت آشپزخانه آن‌ها را از کابینت ساز بپرسید، حتماً می‌توانید با مقایسه کیفیت و قیمت پیشنهادشده انتخابی منطقی داشته باشید.

در بررسی عوامل مؤثر بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه موارد زیر بررسی خواهد شد:

  1. تاثیر جنس بدنه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  2. تاثیر جنس در کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  3. تاثیر یراق‌آلات کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  4. تاثیر صفحه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  5. تاثیر طراحی کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  6. تاثیر نصب کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه
  7. تاثیر جنس بدنه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

 

جنس بدنه MDF

جنس بدنه ام دی اف به‌کار رفته در کابینت آشپزخانه شما یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هنگام سفارش کابینت آشپزخانه باید به آن توجه کنید. ام دی اف با تحت‌فشار گرم قرار دادن ذرات ریز چوب، با استفاده از رزین و پارافین تولید می‌شود. طبیعتاً مواد به‌کاررفته در ورق‌های ام دی اف بیشترین تأثیر را بر کیفیت نهایی دارند. مواد به‌کاررفته بر چگالی ورق‌های ام دی اف و بویی که ورق پس از تولید از خود ساطع می‌کند تأثیرگذار است. ام دی اف های بی‌کیفیت و ارزان ‌قیمت موجود در سطح بازار چگالی کمی دارند و بوی بدی از خود ساطع می‌کنند.

اگر ام دی اف به‌کاررفته در کابینت آشپزخانه شما از نوع نامرغوب باشد، پس از یک سال، به‌اصطلاح تمام پیچ‌ها خودشان را ول می‌کنند. طبیعتاً با گشادشدن جای پیچ‌ها داخل ام دی اف، درهای کابینت آشپزخانه شما حالت تراز خود را از دست می‌‌دهند. درنهایت، پس از مدت کوتاهی شما مجبور خواهید شد که هزینه‌ای مجدد صرف کابینت آشپزخانه‌تان بکنید.

بنابراین هنگام سفارش کابینت آشپزخانه‌تان به کیفیت، بیشتر از قیمت اهمیت بدهید. با انتخابی مناسب می‌توانید چندین سال از کابینت آشپزخانه خود لذت ببرید.

تاثیر جنس در کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

مشابه کت‌وشلوار سفارشی، شما در کابینت آشپزخانه‌ی سفارشی قادر خواهید بود از میان انواع برندهای ام‌دی‌اف موجود در بازار با رنگ‌هایی متنوع در تمامی سبک‌ها (کابینت کلاسیک یا مدرن، کابینت ممبران یا ام‌دی‌اف و های‌گلاس) انتخابی منحصربه‌فرد داشته باشید. همچنین می‌توانید در ارتفاع و عمق کابینت‌هایتان دخل و تصرف کنید و از فضای آشپزخانه خود استفاده بهینه نمایید.

تاثیر یراق‌آلات کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

یراق‌آلات مصرفی در کابینت آشپزخانه یکی دیگر از عواملی است که بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه شما تأثیرگذار است. یراق‌آلات بخشی از هزینه‌ای است که کابینت ساز برای ساخت کابینت آشپزخانه منزل شما متحمل می‌شود.

درنتیجه اگر قیمت بسیار پایینی به شما اعلام شد، یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید یراق‌آلات است.

اما یراق‌آلات بی‌کیفیت چه تأثیری بر کیفیت کابینت آشپزخانه شما دارد؟

واضح است. لولا و جک بی‌کیفیت پس از مدت کوتاهی کارایی خود را از دست می‌دهد و شما مجبور می‌شوید یراق‌آلات کابینت آشپزخانه خود را تعویض کنید و با تعویض یراق‌آلات جای پیچ‌ها گشاد می‌شود و پس از مدت کوتاهی درها حالت تراز خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر لولا و جک دستگیره در کابینت آشپزخانه نیز بخشی از یراق‌آلات است. دستگیره در کابینت تاثیر بسیاری بر زیبایی کابینت آشپزخانه شما دارد. یک مجری کابینت می‌تواند برای کابینت آشپزخانه شما از دستگیره بسیار ساده و بی‌کیفیت ۱۰۰۰ تومانی استفاده کند که این مورد بر ظاهر کابینت آشپزخانه شما بسیار تاثیر گذار است و از عواملی است که بر قیمت کابینت آشپزخانه شما تاثیر گذار باشد. برای مثال اگر کابینت آشپزخانه‌ای ۳۰ الی ۴۰ دستگیره داشته باشد اختلاف قیمت کابینت سازی که از دستگیره ۱۰۰۰ تومانی استفاده می‌کند با کابینت سازی که دستگیره ۱۵۰۰۰ تومانی استفاده می‌کند چیزی در حدود ۵۶۰۰۰۰ تومان خواهد بود.

تاثیر صفحه کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت آشپزخانه موجود در بازار به‌طورکلی به دو دسته تقسیم می‌شود. صفحه شرکتی و صفحه دوبل. صفحه کابینت آشپزخانه نیز یکی از راه‌هایی است که کابینت ساز می‌تواند برای کاهش هزینه‌های خود استفاده کند. صفحه دوبل، از به هم چسباندن دو ورق ام دی اف ساخته می‌شود. جنس روی صفحات دوبل، از جنس ورق‌ها رنگی است و این نوع روکش‌ها در برابر خط و خش، رطوبت و حرارت پایداری از خود نشان نمی‌دهند. بنابراین مراقب باشید هنگام خرید کابینت آشپزخانه صفحه دوبل به شما ندهند. چراکه صفحات دوبل کارایی موردنظر را ندارند. از طرفی در صفحه‌های شرکتی از روکش‌هایی استفاده می‌شود در برابر حرارت، رطوبت و خط و خش تاثیر فراوانی دارد. همچنین قیمت صفحه کابینت شرکتی با روکش HPL سه برابر قیمت صفحه کابینت دوبل است. بنابراین نوع صفحه به کار رفته در کابینت آشپزخانه شما یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه است.

تاثیر طراحی کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های تعیین‌کننده زیبایی خانه شما است. به‌ کارگیری طرحی که با ذوق و سلیقه و رعایت تمام استاندارد‌ها طراحی شده است، در زیبایی و قیمت کابینت آشپزخانه شما تأثیرگذار است. ممکن است در دو آشپزخانه با اندازه‌های برابر ولی با دو طراحی متفاوت، در قیمت نهایی اعلام‌شده به شما چیزی در حدود دوبرابر تفاوت وجود داشته باشد. به‌کارگیری کابینت‌های کمدی و نیمه‌کمدی، دکورها و شلف‌ها و دیگر المان‌های زیبایی برای شما هزینه‌ساز است. درنتیجه هنگام مقایسه قیمت‌ نهایی اعلام‌شده توسط مجری کابینت‌، طراحی کابینت آشپزخانه و کابینتی که قرار است تحویل بگیرید را نیز لحاظ کنید.

تاثیر نصب کابینت آشپزخانه بر کیفیت و قیمت کابینت آشپزخانه

نصب کابینت آشپزخانه از معدود بخش‌هایی است که شاید خیلی روی هزینه ساخت کابینت آشپزخانه شما تأثیرگذار نباشد. اما در کیفیت و ظاهر آن چرا! شما بهترین طراحی و بهترین متریال مورد مصرف را داشته باشید. اگر کابینت آشپزخانه شما استادانه نصب نشود، تمام زحمات و هزینه‌های شما هدر رفته است.

LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram
WhatsApp