مزایا و معایب کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس آشپزخانه علاوه بر نمای لوکس و شیکی که به آشپزخانه های مدرن میدهند خود بدلیل خاصیت منعکس کنندگی و براق بودن بنوعی منبع نور در آشپزخانه بشمار میرود.

هایگلاس چیست؟

های گلاس نوعی ام دی اف است ‌با این تفاوت که‌روی سطح آن یک لایه روکش پلی گلاس پوشانده شده است. اما خود پلی گلاس نوعی پلاستیک است‌ که ظاهری بسیار شفاف و شیشه‌ مانند دارد و‌ جنس آن‌ بگونه‌ای میباشد که‌از شیشه سبک‌تر اما‌ مقاوم تراست و با رنگ ها و طرح های‌بسیار متنوع در سرتاسر جهان تولید میشوند و به این ترتیب کمک شایانی به ایجاد تنوع در طراحی کابینت میکند. کابینت‌ ها مدل‌های مختلفی‌ دارند که جنس داخلی اکثر آنها از ام دی اف ساخته میشود و با روکش‌های مختلف به‌بازار عرضه میشوند. روکش کابینت علاوه بر دوام و طول عمر، در زیبایی کابینت آشپزخانه نیز تاثیر مستقیمی‌دارد.

قیمت کابینت هایگلاس

قیمت کابینت هایگلاس به مواردی از جمله: طرح انتخاب شده، برند ورق هایگلاس که‌ استفاده میشود (هایگلاس ایرانی یا هایگلاس خارجی)، ابزار و یراقی که در طول ساخت استفاده میشود و مدل و جنس دستگیره بستگی دارد. شما میتوانید با انتخاب یک طرح ساده و زیبا در عین حال با کیفیت ، با هزینه مناسب، آشپزخانه مدرن و زیبا داشته‌ باشید.

هنگام انتخاب کابینت هایگلاس به چه نکاتی توجه کنیم؟

در میان انواع کابینت آشپزخانه جدید، کابینت هایگلاس آشپزخانه علاوه بر نمای لوکس و شیکی که به آشپزخانه مدرن میدهند خود بدلیل خاصیت منعکس کنندگی و براق بودن بنوعی منبع نور در آشپزخانه بشمار میروند. نکته بسیار مهم هنگام استفاده‌از کابینت هایگلاس، نورگیر بودن آشپزخانه است. استفاده از نور طبیعی در طول روز برای روشن‌کردن آشپزخانه با استفاده از خاصیت صیقلی و بازتابی کابینت هایگلاس تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی آشپزخانه ها‌ میگذارد و به نوعی آن‌ را منحصر بفرد میکند.
یکی‌دیگر از عناصری که‌در هنگام خرید کابینت هایگلاس آشپزخانه باید به آنها توجه شود دستگیره کابینت و کشو کابینت میباشد که‌ در جلوه و تعریف سبک دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی میگذارند. معمولا دستگیره براقی که شکلی ساده و ظریف دارند به خوبی میتوانند سبک مدرن را برای آشپزخانه شما تعریف کنند و به مقدار زیادی جلوه مدرن کابینت هایگلاس آشپزخانه و بدون فریم را تکمیل‌کنند.
برای تاثیر گذاری بیشتر کابینت هایگلاس در آشپزخانه استفاده ‌از دستگیره های فلزی براق و کشیده در کشوهای کابینت میتواند با تاکید بر خطوط افقی آشپزخانه جلوه زیبا و شیکی را به‌آن بدهد.
در کابینت هایگلاس معمولا بدنه ی داخل کابینت را از ام دی اف میسازند و برای روکش آن از ملامینه‌ی سفید که معمولا کابینت سازها به آن ام دی اف سفید صابونی میگویند استفاده میشود. قیمت و جنس و سبک کابینت هایگلاس با سایر کابینت ها فرق‌میکند از کابینت هایگلاس بیشتر برای دکوراسیون و نما استفاده میشود. این نوع کابینت آشپزخانه اسم‌های مختلفی دارند برای آن‌که با آن‌ها بیشتر آشنا شوید ما آن‌را در اینجا قرارمی دهیم.

مزایای کابینت هایگلاس

برای‌اینکه کابینت هایگلاس را انتخاب کنیم، دلایل متعدد و مهمی وجود دارد که‌به چند مورد اشاره میکنیم و در ادامه آن‌را توضیح میدهیم:

کابینت هایگلاس، منبعی برای نور

از آن‌جایی که کابینت هایگلاس آشپزخانه دارای سطحی صیقلی و صاف و بسیار براق میباشد، بنابراین میتواند با بازتاب نور محیط بیرونی و داخلی، خود منبعی از نور به‌شمار رود. کابینت هایگلاس قطعا انتخاب مناسبی برای‌کسانی‌که آشپزخانه آنها نور گیر مناسبی ندارد میباشد.

زیبایی و سادگی در کابینت های گلاس

مزیت دیگر استفاده‌از کابینت هایگلاس آشپزخانه سادگی آن‌است. شاخصه‌ایی که‌در حقیقت امضایی برای تایید سبک مدرن محسوب میشود. کابینت هایگلاس آشپزخانه بدلیل سطح براق، صاف و صیقلی که‌دارد نوعی بافت ساده را در دکوراسیون آشپزخانه بوجود میاورد که خود برهرچه مدرن بودن آشپزخانه تاکید میکند چراکه همانطور که میدانید یکی از ویژگی‌های اصلی دکوراسیون مدرن ، سادگی در بافت‌های محیط است.

نظافت راحت کابینت های گلاس

دردسر بسیاری‌از افراد که‌ با آشپزخانه سر و کار دارند، مرتب کردن و تمیز کردن آشپزخانه میباشد. اکثر کابینت های‌موجود در بازار دارای سطوح برجسته و فرو رفته است‌که باعث میشود سطح کابینت سریع گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شود که نظافت این سطوح کار ساده‌ای‌نیست. اما کابینت هایگلاس به‌این مسئله بخوبی توجه کرده است، چراکه سطح آن بدلیل صاف و یکدست بودن در ابتدا دیر کثیف میشود و در صورت کثیف شدن، میتوان سطوح آن‌را براحتی با یک دستمال نظافت کرد.

انتخاب سلیقه‌ای دستگیره کابینت های گلاس

از دیگر ویژگی های مثبت کابینت هایگلاس آشپزخانه، امکان تعویض و تغییر سلیقه ای دستگیره کابینت است. کابینت هایگلاس بر خلاف اکثر کابینت ها، امکان تغییر در دستگیره هایش را به ما میدهد و در شخصی سازی طرح، به ما کمک زیادی میکند.

دیگر مزایای کابینت هایگلاس شامل: داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار، داشتن جلوه ای زیبا و خاص و قیمت مناسب آن‌میباشد.

معایب کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس معایبی نیز دارد که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

تیزی لبه ها در کابینت هایگلاس

در طرح های حجمی و کنج‌ها و گوشه‌هایی‌که قطعات برش خورده‌ی هایگلاس با روش اتصال فارسی‌بر به یکدیگر متصل شده‌اند، تیزی قابل ملاحظه‌ای بوجود میاید که میتواند باعث آسیب شود. البته این عیب در کابینت‌ ام دی اف نیز بچشم میخورد که با سنباده کاری گوشه‌ها مشکل تا حدودی قابل برطرف میباشد. اما بدلیل نوع متریال هایگلاس میزان تیزی در این‌نوع بیشتر است و نمیتوان این محل رو سنباده زد چون به زیبایی هایگلاس آسیب میزند.

لک پذیری کابینت هایگلاس
کابینت هایگلاس بدلیل سطح براق لک پذیر بوده و لک بر روی آن کاملاً قابل مشاهده میباشد. این عیب ممکن است‌برای مصرف کننده بخصوص خانم‌ها کمی دردسر ساز باشد.

خش پذیری کابینت هایگلاس

تماس مدام جسم های سخت یا حتی نیمه سخت با کابینت هایگلاس میتواند برروی لایه بیرونی آن اثر گذاشته و باعث ایجاد لک و خش بشود. البته در اینجا کیفیت جنس هایگلاس و لایه پلی گلاس که‌روی ورق استفاده میشود اهمیت بسیار زیادی دارد. هر چه جنس ورق کابینت هایگلاس مرغوب‌تر باشد، کیفیت و عمر مفید آن بیشتر میشود.

ورق یک طرفه کابینت هایگلاس

ورق کابینت هایگلاس معمولاً یک طرفه میباشد به‌این معنا که‌از یک سمت هایگلاس محسوب میشود و سمت دیگر ورق لایه پلی گلاس ندارد و برای‌مکان هایی که‌باید هر دو سمت کار ظاهر شکیل و زیبایی داشته‌باشد، باید از دو ورق استفاده کرد. این عیب هزینه‌ و ضخامت کار را زیاد میکند.

کیفیت انواع کابینت هایگلاس

کیفیت تولید ورق‌ کابینت هایگلاس کاملا بستگی به کیفیت متریال خام، تکنولوژی و دقت ساخت کارخانه تولیدی دارد و نمیتوان در مورد کیفیت بیشتر نوع خارجی و یا ایرانی آن نظر قطعی داشت. اما ما پیشنهاد میکنیم ورق های ساده را از برندهای مطمئن‌تر انتخاب کنید زیرا در مورد ورق کابینت هایگلاس ساده که طرح خاصی ندارد، عیب‌های سطح ورق کابینت هایگلاس بسیار بیشتر به چشم میاید.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس آشپزخانه بستگی به طرح انتخابی شما دارد و بعضی افراد به مد روز نیز توجه میکنند، اما نهایتا رنگی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید، یادتان باشد که‌شما قرار است زمان زیادی را در آشپزخانه بگذرانید پس رنگی را انتخاب کنید که از آن لذت میبرید.
خوشبختانه کابینت هایگلاس آشپزخانه رنگ بندی متنوعی دارد، میتوانید رنگ کابینت‌ را بصورت یکدست سفید انتخاب کنید یا اگر حس میکنید به این صورت دکوراسیون آشپزخانه شما بی روح و خنثی میشود از ترکیب دو رنگ مانند سفید و مشکی یا کرم و قهوه‌ای استفاده کنید. اصولا ترکیب رنگ، نمایی شیک به دکوراسیون آشپزخانه میدهد.

LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram
Telegram
WhatsApp